RC Drift Team Bratislava

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RC Drift Cup '10 - Round 01 / report

E-mail Vytlačiť PDF
Obsah článku
RC Drift Cup '10 - Round 01 / report
2
Všetky stránky

Je tu nový rok a s ním nová sezóna. To dobré z tej minulej sme si zobrali, to zlé nechali tak a pridali ďalšie chutné ingrediencie, aby bola chuť vyvážená a jemná. Aj tak, je však z toho zas guláš :) (ale v dobrom zmysle) No keďže moje tvorivé chúťky som už vyčerpal mikropoviedkou o živote chĺpka (nie nie, ja sa holím :D ), môžeme sa venovať tomu podstatnému, závodom.

Palace draha

 

 

S novým rokom a novou sezónou sme hneď takto v začiatkoch pripravili spolu s dobrými ľuďmi z Palacu prvé preteky RC Drift Cupu 2010. S upravenými pravidlami, s väčšou dráhou a s novými ambíciami pretekárov. A že všetci pilne trénovali, bolo vidno. Preteky sa pre nás, roduverných, začali ako vždy, už v piatok večer, keď sa priprauje potrebný hardware. Dráha, stoly a pódium, to všetko sa namáhavo nosí, no jazdy na paleťáku v prázdnom palace majú svoje čaro.

 

The Group

 

Bolo vidno, že už máme prax a príprava išla veľmi hladko. Nebudem tvrdiť že ľahko, lebo to by mi nabudúce dali jedno pódium na nohu a hneď by som svoj omyl pochopil. V sobotu sa už len povysávalo, rozostavilo stoly na miesta a pripravila sa trať. Trať podľa nákresu, ktorý už 48h pred pretekmi visel na nete. Naštastie, ani tento odstrašujúci náčrt nikoho nevyľakal a prišlo 18 pretekárov. Nielen Marcelz, Šalát, Andyk, Jox, Dodo, Tibor, Shadow, Majo, Steve a Baracuda, ale aj navrátivší syn driftu, Jurik, Joxov súrodenec Jurek, maďarská posádka Magura, Pityulee a Koko no v neposlednom rade aj debutanti, Jumbo (prvý pretek na koberci), Robo (603) a Lancer.

Pozorný čitateľ si isto všimol, že chýbali dve stálice našich súpisiek, Piranha a Tommy. Neboli s nami, ale v myšlienkach isto preháňnali svoje tátoše s našimi.

 

Drift track Palace01

 

Ale dosť rečí, zákerná kvalifikačná trať s prvou tohtoročnou záľudnosťou, zónou „chrbtovou“, už čakala na svoje obete. S novými pravidlami však cestu neskúseným budú musieť raziť tí silnejší, keďže po novom sa kvalifikácia štartuje prvou osmičkou roka minulého. Ani to však nikoho nerozhodilo a kľudná a pohodová atmosféra vládla pretekmi. V nej sa stihli tri kolá kvalifikácie a v nich nás nečakalo skoro žiadne veľké prekvapenie, ani problémy. Teda až na Andyka, ktorého nie a nie poslúchať TA05 a Baracudu, ktorého Xray tiež vzdoruje kde sa dá. Po menších opravách však mohli pokračovať s ostatnými. Ale pozrime sa ako sa pohral vír kvalifikácie s našimi pretekármi a kto že nám ostal pred bránami A skupiny tento krát. Totiž, od čias od kedy možno do špičky smelo zaradiť asi 10 pretekárov, nemá nikto nič isté.

 

Poradie po troch kolách bolo: Šalát, Shadow, Magura, Tibor, Jox, Dodo a posledné miesto v Ačku si zabezpečil dosť tesne Marcelz! Nepopulárne ôsme miesto ostalo Pityuleemu a za ním nasledovali Majo, Koko, Jumbo, Lancer, Andyk, Steve, Robo, Baracuda a Jurek. Posledné miesto ostalo smutnému Jurikovi, no nutno priznať že jeho TA05R sa len po prvý krát ocitla v kompletnom stave a starý motor Yokomo D1SPN, ktorý voľakedy sedlala Šalátova TB03, nebol v najlepšej kondícií. Aj tak sa s ním však popasoval čo to dalo a za to má náše uznanie.

 

Z uvedeného poradia sa vytvorili skupiny a A a B a šup ho, išlo sa na vyraďovačky. Ako prvý svoje autá proti sebe postavili Jurek s Juri. Juriho TAčko stále vzdorovalo (asi je to hrdá Tamiya a odmieta pracovať s Yokomom :) ) a Jurek tak nemal ťažkú prekážku. Nasledoval Koko proti nováčikovi Robovi, no žiaľ pre Roba to bola konečná. Predsa len, matador z maďarskej puszty má odjazdených kopu závodov a zúžitkoval tak svoje skúsenosti. Krátko na to čakal Jureka už druhý boj a to rovno s nasadeným Pityuleem z 8-meho miesta. Rovnako aj on nenechal skúsenosti bokom a Jurekovi ukázal, ako sa jazdí južne od nás.

Ale to sa už na dráhu tlačil Majo, ktorého konečne po čase poslúchalo auto a jeho prejav na dráhe bol neporovnateľne lepší od pretekov minulých. Baracuda by si asi konečne prial to isté. Majova forma však vysoko predčila Baracudu, no aj na jeho jazde už badať pokrok. Niekoľko tréningov, závodov a bude ašpirovať na finále Bčka.

O niečo neskôr nárazníky zrovnali Jumbo so Steveom. Steve pri svojej premiére s TB03kou a v krásnej žlto čiernej Delte Integrale a Jumbo pri svojom debute na koberci ako takom. Vo veľmi tesnom súboji Jumbo zúročil odjazdené baterky z Modranky a postúpil. Bol to však ozaj tesný súboj. Nasledovali Andyk s Lanceorm a tu sa asi zrodilo malé prekvapenie, keď Lancer vyradil Andyka, či skôr jeho TA05 vyradila sama seba. Pravdepodobne tam Andyk použil lacné hliníkové prvky od činskeho výrobcu a ten ich vyrábal z hliníka z indiánskych pohrebísk...inak si to už vysvetliť nedokážem :) To prekialtie je veľké.

Lancerova radosť však netrvala dlho, lebo suverénne jazdiaci Jumbo ho schladil ako Yeahracingový Tornadofan MIG motor. V semifinále Bčka a teda na bodovaných miestach sa ocitli Pityulee s Kokom a Majo s Jumbom. Maďarský súboj vyhral krásne jazdiaci Pityulee a slovenskú časť Jumbo, keď s Majom predivedli nádherné kolá. Finále B skupiny tak bolo slovensko-maďarským súbojom. Z jeho konca vyšiel víťazne Jumbo a zaistil si tak premiérový postup do Ačka.Posledná zmena dňa Pondelok, 08 Február 2010 13:03  
Comments (4)
!
4 Piatok, 12 Marec 2010 07:50
603
heezky...
ti dam..
3 Streda, 03 Február 2010 23:27
andyk
lacneho hliniku cinskeho.. vsetok je hlinik origos... zrada bola inde.. povoleny zadny diferak, ktory presmykoval..

a to pokaslane servo cerstvo kupene, aby nahradilo servo momentalne v aute ma otravujuce mi nepridalo na dusevnom pokoji..
parada
2 Streda, 03 Február 2010 09:35
tommy
ho schladil ako Yeahracingový Tornadofan MIG motor :) :)
vidim ze musime dat kasnu do cerveneho odtienu, tie vyhravaju :)

dobree, pekne citanie
vyborne...
1 Streda, 03 Február 2010 00:36
jox
dobre hefty, skvely clanok, a konecne uz vies pridavat obrazky.... :)
Please register or login to add your comments to this article.

Akcie RCDRIFT.sk


There is no upcoming event at this time.

Rýchle správy

Otvárame šalátový bar... zmesku nedokončených, neupravovaných a nekorigovaných článkov (resp. ich zárodkov) a myšlienok, ktoré pre Vás vypotil šalát

Nájdete ich v sekcíi "Klubové informácie" , až po prihlásení...

(len pre členov RC Drift team-u)

Drifťáci online

None

Štatistika

Členov : 39
Obsah : 98
Odkazy na stránky : 3
Počet zobrazení obsahu : 959398

Partneri


Reklamný panel
Reklamný panel

RC Drift Cup 2015

Vysledky zavodu

Round 08 - Kvalifikacia
Pos Driver Team Points
1 Luky  
2 MarcelZ  
3 Ludek  
View full table 

Výsledky závodu

Hladať

Videoprezentacia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.Plánované udalosti

No current events.


Náhodný obrázok